סיור ספארי בלילה

עמי ורדי

בשעת לילה מאוחרת , התאספנו כ - 40 איש  לסיור לילה בספארי .רכבת עם שלושה קרונות הגיעה ואספה אותנו והתחלנו בסיור עם ערן "מפקד" הסיור ועדי המדריכה .דממה שררה מסביב ורק שקשוק הרכבת ואורות הקטר הפרו את השלווה הלילית הפסטורלית .הגענו לאזור ההאכלה של החיות הצמחוניות , זברות,קרנפים, היפופוטמים צבאי תומסון ויענים .

במהלך התצפית קיבלנו סקירה מקיפה ומעניינת על מנהגי החיזור והריבוי של הזברות והקרנפים. על זכרים שולטים ,ומאבקי מנהיגות. החיות שאכלו בשלווה לא התייחסו   ממש והמשיכו את הארוחה שלהם  חציר ומספוא בשלווה וללא הפרעה .

במסגרת הסיור ירדנו מהרכבת והלכנו לבקר את הג'ירפות ואת הנמר הפרסי כורש נסיך הספארי .גם כאן קיבלנו הסבר מקיף ומעניין על מנהגי הנמר הפרסי, עירנותו בצייד, בדידותו מבחירה ואורח חייו הזוגי, הזמני.

אחד המטפלים האכיל את הג'ירף בשיח ירוק ובשל והג'ירף נענה לו ברעבתנות.

המשכנו למתחם האריות רחב הידיים. גם שם ניתן הסבר על שמירת החיות, אורח חייהם בספארי, מנהגי השינה והחיזור שלהם ואורך חייהם. שאגת האריות הייתה בהחלט מופע מרשים ויפה.

.בדרך לסיום הסיור עברנו ליד האגם הגדול שם  יכולנו להתרשם ממגוון עופות המים( ברווזים, עגורים, אנפות חסידות שחורות, שקנאים, ששייטו במים בשלווה או התעופפו סביבו, וכן מלהקת ההיפוטממים במקום שהייתה עירנית ופעילה כל העת


אין ספק שסיור הלילה בספארי הוא משהו אחר ושונה, חווייתי, מרתק, מעניין  - ומומלץ ביותר .

logo בניית אתרים