פרויקט אוכלים לםאוכל, ספרות ומדע בדיוני משולבים יחד בפרויקט #אוכלים לם – מוטיבים של אוכל מתוך ספריו של סטניסלב לם שהפכו למסע    עיצובי-קולינרי באינסטגרם, המשלב אושיות מטבח ישראליות

#אוכלים לם – או בשמו המקורי FoodLEMology – הוא פרויקט אינסטגרם שמבוסס על יצירותיו של סטניסלב לם – הסופר הפולני-יהודי הידוע – שבנוי כמסע קולינרי-ויזואלי לתוך עולמו הספרותי של לם. הפרויקט, שנוצר בידי האמנית קורנליה ביניצביץ' עבור המכון הפולני ת"א, מערב אושיות מטבח ישראליות שעוקבות אחר התוכן ומעורבות ביצירת מתכונים.

הפרויקט מציג, על גבי חשבון אינסטגרם מיוחד שנוצר עבורו, מתכונים, סיפורים ואנקדוטות מתוך יצירתו של סטניסלב לם (1921-2996) מחבר "סולאריס" ויצירות מדע בדיוני רבות נוספות שתורגמו ל-41 שפות ונמכרו בלמעלה מ-30 מיליון עותקים. לם, אשר נחשב ל"עתידן" שחזה רבות מההמצאות הטכנולוגיות של ימינו כמו מנוע החיפוש, מדפסות תלת-ממד ועוד, היה חובב אוכל, שיבץ אותו ביצירותיו וגם חזה תופעות קולינריות עכשוויות כמו צילומי אוכל, טבעונות ומטבח מולקולרי.

הפרויקט שמערב בין עוקביו גם אושיות מטבח ישראליות, משלב מתכונים שנוצרו בידי אנשי קולינריה ישראלים בהשראת כתביו של לם. בקובץ נפרד מופיעה רשימת מתכונים שנכללים בפרויקט, כולם בהשראת יצירותיו של לם או בהשראת טעמו האישי כחובב אוכל.

 

logo בניית אתרים