משקפי מציאות רבודה

לייעול עבודה ולהגנה מקורונה


 

מאת כתב 'בכיוון הרוח'

 

אחד מן הדברים הקשים שימי קורונה אלה כופים עלינו - הוא ריחוק חברתי. זה קשה לכולם, אך מכביד עוד יותר על עובדים שעיסוקם מחייב אותם לשתף בעבודתם אנשים נוספים - כמו מדריך או מומחה. החיים נמשכים ועל עובדים רבים להמשיך בעבודות, כמו תחזוקה ושירות, בכדי שהחיים יוכלו לא רק להימשך, אלא גם להיות נורמליים ככל האפשר.

 

משקפי Moverio של חברת 'אפסון' נועדו בין היתר גם לכך. אלה הם משקפי מציאות רבודה חכמים שבאמצעותם אפשר להעביר מידע והדרכה לעובדים מרחוק. משקפי מציאות רבודה -Augmented Reality AR - - מאפשרים "להלביש" תוכן דיגיטלי, וידאו ואודיו, על המציאות אותה רואה המרכיב אותם, כך שהוא ממשיך לראות ולשמוע את תמונת המציאות בה הוא נמצא וקולותיה, כשעליהם רובד מותאם של מה שמשודר אליו. באופן זה יכול טכנאי למשל לקבל באופן אינטראקטיבי הנחיות "חיות" מרחוק, ולהשוות בזמן אמת בין המציאות למידע המשודר אליו.

 

חברת 'סימנס' נמנית עם החברות שאימצו את השימוש במשקפי 'מובריו', מה שחולל מהפיכה של ממש בייעול עבודת אנשיה, וכמובן גם בהפחתת הסיכון להידבק בקורונה. ״בעבר, טכנאי שיצא למשימות שטח היה צריך להתמודד די לבדו עם בעיות או להסתמך רק על שיחות טלפון,״ אומר אנטון לאנגר, מנהל הייצור הבינלאומי של סימנס. ״כיום, עם המשקפיים החכמים, העובדים מרגישים שנותן הסיוע נמצא ממש על ידם, וזאת תוך כדי  שמירה על כללי הריחוק החברתי. אפשר להעביר להם וידאו וטקסטים, לתייג פריטים בזמן אמת ולצרף הנחיות קוליות. השימוש הוא אינטואיטיבי והתמיכה בטכנאים מתבצעת בין אם הם כרגע בסין או בארה״ב״.

 

דגם Moverio BT-350, הוא הדור השלישי של המשקפיים בגרסת ה-Pro. משקפי AR אלה מאפשרים עבודה "בלי ידיים". הם מצויידים במיקרו-מסך binocular Si-OLED ומספקים תמונה חדה ומפורטת שמופיעה מול עיני המרכיב אותם, בעוד שאר השטח נראה "שקוף" לגמרי. רזולוציה של HD מאפשרת לתכנים "להתלבש" על העולם האמיתי וליצור חוויה שלמה של מציאות רבודה. בעקבות פידבק מלקוחות, הוכפל במודל הנוכחי זמן שׂרִידָת הסוללה בעבור משתמשים מקצועיים, הארגונומיקה שוכללה והתוספו גם כפתורים לנוחותם של עובדים החובשים כפפות עבודה.

 

הסרטון בכתובת זאת ממחיש את השימוש במשקפי Moverio ואת יעילותם.

 

'אפסון' (Epson) יצרנית משקפי Moverio היא מובילה טכנולוגית גלובלית המקשרת אנשים, התקנים ומידע באמצעות הטכנולוגיות והמוצרים שלה, בהם מדפסות ומקרנים לבית ולמשרד, רובוטים תעשייתיים, ושעונים. החברה מונהגת על ידי Seiko Epson Corporation שבסיסה ביפן ומעסיקה כ- 76,000 עובדים ב-87 חברות ברחבי העולם.


logo בניית אתרים