באמזון חושבים שעתיד האינטרנט - בחלל

 

מאת כתב 'בכיוון הרוח' / מדור המדע


 

ענקית המסחר ברשת והטכנולוגיה הודיעה כי בכוונתה להשקיע סכום עתק של 10 מיליארד דולר, ביצירת מערכת אינטרנט בחלל. אין עדיין מועד מוגדר, אך זה יקרה אחרי קבלת האישור הרגולטורי מוועדת התקשורת הפדרלית האמריקנית הדרושה. המערכת תהיה מורכבת מ-3236 לוויינים שיִיפַּרשׂוּ במסלולים נמוכים בחלל וישמשו כתחנות ממסר. היא תהיה אחת ממספר מערכות, אשר יְיַתרוּ את הצורך בחיבורים יבשתיים לאינטרנט.

 

הפרוייקט נקרא 'קויפר' - כשם חגורת האסטרואידים המצוייה בקצווי מערכת השמש על גבול החלל החיצון. מערכת 'קויפר' תספק בשלב הראשון אינטרנט פס רחב ברחבי ארה"ב ובהמשך ברחבי העולם. היא תוכל גם לספק קישוריות עבור ספקיות אלחוטיות ורשתות 5G.

 

דייב לימפ, סגן נשיא בכיר באמזון, אומר,"יש כל כך הרבה סיפורים על אנשים שאינם מסוגלים לבצע את עבודתם או להשלים עבודת בית ספר מכיוון שאין להם אינטרנט אמין בבית. הדבר נכון עוד יותר בתקופה זאת, כשרבים כל כך עוברים לעבוד מהבית. יש עדיין יותר מדי מקומות שבהם הגישה לפס רחב אינה אמינה או שאינה קיימת כלל. מערכת 'קויפר' תשנה זאת. ההשקעה שלנו בסך 10 מיליארד דולר תיצור מקומות עבודה ותשתיות ברחבי ארצות הברית, ואלה יסייעו לנו לסגור את הפער הזה."

 

logo בניית אתרים