סיור ביער אילנות

ראובן שבתיער אילנות השוכן  בלב השרון בצדו המזרחי של כביש תל אביב חיפה הישן, כביש 4, הוא ללא ספק אחד משכיות החמדה היפות בישראל. אוצר טבע ממש שיש בו כ750  מיני עצים מכל רחבי העולם . הקרן הקיימת לישראל בנתה מחדש את המקום לאחר שמשרד החקלאות סגר את המחלקה לחקר יערות . בשנת 2013 נפתח הגן מחדש למבקרים.

 

סיור ביער הוא חוויה לאוהבי טבע והזדמנות לעריכת היכרות עם עצים זרים, מוזרים ומופלאים, חלקם בעלי מראה אקזוטי מרתק. קק"ל מפעילה באילנות מרכז מבקרים המוקדש כולו לעצים, משלב את הטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום, ומציע למבקרים בו חוויה מיוחדת במינה.

ראשית, קיים במקום מרכז מבקרים אינטרקטיבי, המקרין סרטון יפה על עצים ונטיעות בארץ ישראל עם נופך של סיפור היסטורי, אישי, בדיוני אומנם, אך בהחלט מבוסס על מציאות החיים שכאן בחלקה.

ההמשך הצפוי למבקרי קבוצות הוא חידון עצים מרתק ומשעשע המגלה לנו חלק מסודות העצים של ארץ ישראל והעולם.

ויש גם משחק וירטואלי עצמאי, של סיור אישי במבוכי סודות העצים וחשיבותם.

הכניסה לאתר היא ללא תשלום במשך כל ימות השבוע.

הסיור המרתק מאפשר הצצה רחבה בהחלט, על תולדות עצי הארץ, נראותם, סיפורים היסטוריים מרתקים ואנקדוטות מעניינות מאוד, על היצורים החיים במקום( חולדים, מיני ציפורים, ועוד)

סיפורי אהבה ויחסים בין עצים, האבולוציה של העצים, סוד חייהם הארוכים של חלקם, ומבוך קסום המספר גם סיפורים בפני עצמם.

 

אתרים מיוחדים ביער: מרכז מבקרים, שביל האירוסים הממוקם מזרחית לגן הבוטני אליו מוביל שביל מוסדר (הפריחה בין 15 בפברואר ל-15 במרס); מבוך עצים; "מעגל הקזוארינות".

 

חוויית משחק אינטראקטיבי: ילדים ובני נוער מוזמנים לשחק במשחק היער הקסום ברחבי הגן באמצעות הפעלת שאלות ע"י סריקת QR קוד ע"ג שלטים ברחבי באמצעות הטלפון החכם

 

למגיעים למקום צפויה בהחלט חוויה מעשירה, מפעימה, בלתי נשכחת המלווה כמובן בהדרכה יסודית ומאוד מעניינת של מנהלת האתר  המלבבת , החרוצה ובעלת הידע הרחב-טובית, וצוות המדריכים  שלה.

תגיעו. תגיעו. תגיעו.

מכל רגע שם רק תהנו ובקושי רב תרצו לעזוב.

logo בניית אתרים