רשימה:

על הרומן כשהפרח נפתח/ שושנה ויג
המלצה על ספר קריאה שקצת יוציא אתכם בימים אלה לאווירה רומנטית ירחיק אתכם מהחדשות…

 זהו ספר שכתבה הסופרת רונית סטלקול אברם , ״כשהפרח נפתח״ בהוצאת ארגמן מיטב. הספר שייך לז׳אנר הרומן הרומנטי, תוך שילוב יסודות ריאליסטיים, באופן מתעתע ועם נגיעות פילוסופיות רוחניות של התגלויות.

 

 הסופרת מתחברת לעכשוויות וגם למימדים טיפוליים, בעזרת שיתוף הקורא בחוויה של התגלות והתבהרות תפיסות חיים. התבוננות בתפיסות חברתיות ושבירת טאבו על ידי גיבורה, שמגלה את החוויות היצריות שלה, מפתחת שליטה וגם לומדת לשחרר ולהיות בתוך תוכם של חוויות שבונות אותה כמעט מחדש.

 

נופר, היא גיבורת הספר,  וינאי, הוא הגבר שמשנה את תפיסת עולמה הפנימי. עלילת הספר נעה בין רבדים של עבר, מן הילדות וגילויי מיניות ראשונים ביניהם, לבין שינויים שמתרחשים כשהגיבורה שוברת טאבו ומיתוסים. קונפליקטים נפרמים לאורכה של העלילה, כשחושניות נחשפת והגיבורה משחררת שליטה ומניחה לזרועותיו של הגבר להוביל אותה.

זהו רומן אירוטי חריף,  שמשייט בחושניות מרתקת  בנפש ובגוף. תחילתו של הספר, היא כמו בסרט קולנוע. נכנסים באחת לתוך אווירה, מלאת תשוקה ולתוך התפוררות תפיסות עולמה של נופר.

 

 ספר טוב הוא ספר, שבו קורה משהו למישהו, מישהו עובר שינוי, וזה מתבהר מאוד מהר בספר הזה. מסע הגילוי העצמי של נופר נארג בתוך חוויות ההתגלות, השזורות לאורכה של העלילה.

 

 הסופרת רונית סטלקול אברם, מבטאת קול אמיץ וגם קונקרטי, דקדנטי וגם מעלה תדר למפלסים רוחניים. היא כותבת מתוך ידיעה שהיצר והיצירה מחוברים זה לזה. הספר מעיד על כישרונה של היוצרת שזהו ספרה השלישי. ספר סוחף שמשמיע בקול צלול את קולה של אישה מודרנית עכשווית, שבוחרת להוביל וגם להיות מובלת, לשלוט וגם להשתחרר, והכתיבה במובן זה גם מובילה אותה לפסגות חדשות.

 

 רוח רעננה, טרייה, עכשווית, כשהפרח נפתח, לא רק ספר נועז, אלא גם ספר חשוב בין הקולות החדשים בספרות העברית של ימינו.

 

.

 


 

logo בניית אתרים