רשימה:

עילת הבחילה-אנקדוטה מחיי היום יום /אבי גולדברג

 

         

 

 

 השבוע חשתי כמו רבים אחרים בחילה. בקופת החולים הודיע השומר שניצב בכניסה, לי ולאחרים שהסתופפו שם : "מי שהגיע בגלל בחילה אין לו מה לחפש כאן."  והמשיך  " בחילות אצל אזרחים ואזרחיות היא תופעה מוכרת ונפוצה מאוד בקיץ ובמיוחד מאז החלה ההפיכה המשטרית, ואין צורך במרשם רופא כדי להתגבר עליה, צריך לקנות כדורים נגד בחילה בבית מרקחת כמו לפני יציאה לשייט ל"קרוז". כך אמר וחייך.

"העילת לבחילה" הסביר השומר איש מבוגר, שסיפר שלפני עלותו לארץ הדמוקראטית היהודית, חי תחת משטר אחר "אינה בעיה רפואית, אני עליתי ממדינה שבה מידי יום היו שותים האזרחים והאזרחיות הרבה וודקה כדי להתגבר על הבחילה כי לא היו כדורים נגד בחילה".

" חברים " קרא השומר במגפון לקהל הרב:  "אם אין כדורים בבית מרקחת בשל הביקוש הרב תקנו וודקה במכולת של שמעון".

"הבחילה"  הסביר השומר "אינה אלא תגובה פסיכולוגית רגשית, כמו עילפון של סטודמט לרפואה למראה ניתוח גוויה לראשונה בחייו. לאחר מכן הוא מתרגל, וניתוח גוף אדם חי, פצוע \שסוע כבר אינו מבחיל אותו."

 הממתינים בכניסה לקופת החולים היו חסרי סבלנות ודרשו לדעת  מתי קבלת קהל.

 "אין קבלת קהל בשל בחילות" אמר. "גם לא לחברי קופת חולים"

 "נתלונן"  צרחו המבוגרים והניפו אגרופים, נפנה לבית משפט, מה זה פה דיקטטורה? "

וגברת צעירה בבגדי ספורט ששבה מריצה וחשה בחילה טענה שהיא עורכת דין במקצועה וכי עוד היום תעתור לבית המשפט הגבוה לצדק ותטען כי אין סבירות בהחלטת משרד הבריאות שלא לטפל במגפת בחילות הקיץ".

השומר צחק משועשע  " גברת, ראשית את לשכת עורכי הדין כבר פרקו ואת לא יכולה לאיים עלינו שאת עורכת דין, ושנית את בית המשפט הגבוה לצדק שאת מספרת עליו  כבר סרסו. הוא יכול להחליט מה שהוא רוצה בתנאי  שלא ישתמש בהגיון ולא יקבל החלטות סבירות, הבנת גברת?"

  גברת אחת מלומדת שעמדה שם וצעקה משעה שש וחצי בבוקר  "לקחת מספרים למה אין תור"  ,הוסיפה ברצינות, "אדוני השומר אי אפשר לסרס דמוקרטיה, דמוקרטיה היא נקבה ".

כל הקהל צחק בהבנה, כי זה היה בסניף קופת חולים של אזרחים ותיקים שפעם קראו ספרים על סוציאליזם, סולידריות, על מולדת, על זכויות הפרט ועל מות האלוהים ושאר מעשיות שלא מענייינות יותר.

"דמוקרטיה , שמוקרטיה"  התחמם השומר, "אתם לא מבינים שזה לא משנה אם סירסו אותו או הזנו אותה? אם היא זכר או נקבה? היא כבר ממילא  גוויה בחדר המתים של ההסטוריה וכשיראה אותה סטודנט לרפואה שרועה שם יחטוף בחילה ויקיא.

 

 

 

 

logo בניית אתרים