רשימה:

על ספר הסיפורים לילדים ד"ר איה מרבך  / עמיקם יסעור  

 

 

-סיפורים לילדים קטנים, כמעט גדולים וגדולים שהופיע בסוף 2022  קובץ בן 17 סיפורים.  280 עמודים.

 

כמה שאלות לעורר עניין בספר  :

 

מדוע הגיע הילד לחדר המנהל?     כיצד התייחס אליו המנהל?    מה מיוחד בתיאור האווזים?     מה קרה לילדה העירונית שיצאה לחופשה בקיבוץ?    כיצד מתמודדת משפחה עם כמה חתולים?     מדוע הילדה לא הרגישה נוח בבריכה?    איזה יום מעצבן היה לגברת ג'ירפי?    מהן חוויותיו של עכבר לאחר הסגר? מה עובר על ילדה בשכונת הדר הכרמל בחיפה?    כיצד הרגיש בקבוקון זכוכית קטן?    מה רצה החתול האפרפר עם הפסים ומה היו חוויותיו?     כיצד מתואר מאבק בין שתי ילדות שאחת מהן היא מלכת הכיתה?   מיהם שני החשודים שבגללם הופכים שני ילדים למעין בלשים?     איזה סיפור מיוחד מסופר בכמה קולות של נשים?    מה הקשר של בת גלים לאחד הסיפורים? באיזה סיפורים יש גם קטע עם המשטרה?

 

התשובות לשאלות אלו ולשאלות אחרות בספר הילדים הייחודי של ד"ר איה מרבך שהופיע בסוף 2022. הוא מצטיין ברגישות רבה, באמפתיה וחדירה לעולמם של הילדים וחייהם. בסיטואציות של דמיון. לצד  דיאלוגים חיים ואותנטיים .חשוב גם גילוי העולם הקרוב על ידי גיבורי כמה מהסיפורים. היחס המיוחד לבעלי חיים והמקוריות בדרך הצגתם. תיאור מדויק של יחסי ילדים. יחסי כוח בתוך קבוצות ילדים.

ערך מוסף לספרים המאוירים בידי המחבר. המחברת היא ציירת,. חברה באגודת הציירים והפסלים שכבר הציגה תערוכות. גם עין הצלמת מוסיף לאיכות האסתטית של  הספר. בולטים עדינותם של האיורים. הצבעים הרכים. המקום הפרופורציונלי שלהם בספר. ההתמקדות  בדמויות  של אנשים או בעלי חיים. המודעות מתי ליצור איור סטטי ומתי ליצור איור בעל רוח דינאמית. איורים בתוך מרחב שאינם יוצרים בך תחושה של דחיסות. 

 

 

 

על המחברת:


. ד"ר איה מרבך כתבה דוקטורט בתחום הלשון..  פרסמה מדריכים למורים וחוברות עבודה בהוצאת דינה רכס  כמו : עברית ועוד, לשון ועוד, הבנת טקסט והבעה. וכן כתבה את דףדף להדרכה בספרות ילדים יחד עם רחל עזוז. הייתה מפעילי מצעד הספרים. ערכה את הידיעון של בית הספר הריאלי. לימדה בתיכון משך שלושים שנה. חברה באגודת הציירים והפסלים חיפה והצפון. יוצרת. סרטי תעודה רבים בטלוויזיה המקומית בחיפה.

logo בניית אתרים