סיפור:
אגדת התופרים העיוורים /שושנה ויג

 

בארץ רחוקה חיו תושבי כפר קטן, נאמר שקראו לו כפר בד תפר. אנשי הכפר היו חייטים מעולים. כולם היו מומחים לתפירה. לתוצרת קונפקציית העילית שלהם נהרו מכל קצוות תבל. הם ידעו לתפור אפודות קצרות, ידעו לחייט חליפות מכנסיים אלגנטיות. גם שמלות לנשפים, חצאיות ושפע בדים בכל הצבעים. הם היו מומחים לסריגה ולקישוטי אופנה. כל האקססוריז הכי מדליקים בשוק היו שם. הם היו הכי מוצלחים בכל העולם לכן כולם התהלכו כטווסים. הם ידעו שהם הכפר הנבחר שאלוהים שומר עליהם מכל משמר, כי המייסד שלהם היה נחמן.

לכפר בד תפר היה מנהיג אחד, הוא הגיע אל הכפר לפני שש שנים. הוא היה חייט מתחיל. ראש הכפר הקודם קד קידה עמוקה לפניו ונכנע לדרישותיו לקבל את מפתחות הכפר. ראש הכפר הקודם היה עייף מעשרות שנות הנהגה ושמח שהגיע סוף סוף מחליף.

 זה היה ברור מראש שיהיר הגאוותני יהיה ראש הכפר. הוא סיפר לכולם שהוא היה לתקופת מה גם חבר בפרלמנט והוא ידע מה זו פוליטיקה וגם הבטיח שהוא יידע להנהיג את כל חייטי הכפר.

לא חלפה שנה וללא חפיפה תפרו לו  למנהיג המוצנח חליפה מדליקה. המכנסיים היו ארוכים מדיי למידותיו והתגלגלו על הרצפה. הכתפיים היו רחבות ועליהם תפרו לו דרגות. וכל הזמן הוא  צעק, אצעיד את הכפר אל העתיד.

הוא הבטיח שתוך שנה הוא משנה את הכול, הוא ביקש לקרב את התופרים הצעירים אל הכפר המתחדש, הוא הבטיח לוותיקים הרים וגבעות.

לא חלפה שנה מרגע השבעתו של אותו יהיר וזקני הכפר הועפו ממנו, הוא לא הרשה להם לתפור חליפות כבעבר. הוא שינה את המקום והתאים אותו למידותיו. הוא ביקש שכולם יצדיעו לו בכניסה לכפר וכל מי שלא צחצח את נעליו פשוט נזרק למרחק רב. כל מי שהעז להתקרב למשרד ראש הכפר היה צריך לקבוע פגישה, היה צריך להגיע עם מברשת ומשחת kiwi והיה מיד כורע ברך ולצחצח את נעליו, והמהדירים ליקקו את הסוליה הקדמית..

החייטים היו נואשים, גם אלו שראו שהוא שולט בהם ביד רמה וגם אין אפשרות להרחיק אותו כי שלטונו לצמיתות, שלטון יחיד של חייט שאיש לא שמע עליו, והם אפילו זעקו ביניהם ולחששו שאינו ממשיך את המורשת של המייסד נחמן ומי יודע אם בכלל אי פעם תפר חליפה בעצמו או הזמין חליפות ממעצבי העילית. הוא שלט בכולם ולא אפשר להם להדיח אותו ממעמדו. וזה בטוח שזה המצב והוא יישאר לעולם,

תפירה היא עניין של מקצוענות אבל אנשי הכפר איבדו את הראייה, הם נכנעו לשררתו של הרודן החדש והם רק רוצים שקט תעשייתי כי הם רוצים רק לתפור.

יום אחד יגיע הילד מהאגדה בגדי המלך החדשים לכפר התופרים העיוורים והוא ישנה את כללי הכפר.

 

logo בניית אתרים