אפליקציה לגיל השלישי


לפרויקט הדסטרט של האפילקציה: https://headstart.co.il/project/62069


דוד נוי אלעזר, בעל בית הספר ללימודי מחשב  I know  פיתח  אפליקציה, בינלאומית שתלמד גמלאים להשתמש בסמארטפון.

האפליקציה כוללת סרטונים ותרגילים במדרג המלמדים את הגמלאים כיצד מתפעלים מסך מגע: גוררים פריטים, גוללים פריטים, איך מכווצים פריטים, מגדילים אותם, מדפדפים, מכניסים שם משתמש וססמא ועוד...

נוי אלעזר מפתח את האפליקציה באמצעות מתכנתים והיא מתבססת על ניסיונו רב השנים בהוראת המחשב והסמרטפון לגמלאים ולאנשים החיים עם מוגבלויות (דרך "יד שרה" ו"עזר מציון").

לנוי אלעזר, חבר קיבוץ כפר גליקסון, רקע אקדמי במדעי ההתנהגות ויעוץ ארגוני. בשנת 1995 עם השקתה של תוכנת "חלונות" ופריצת המחשב האישי עבר הסבת אקדמאים בג’ון ברייס וסיים בהצטיינות ומצא עבודה בתכנות ובניתוח מערכות מידע, אחרי 7 שנים החליט להקים עסק ועשה זאת באמצעות קורס אינטרנטי. משם, הדרך לפיתוח קורסים משלו היתה קצרה.

 

האתגר שלי תמיד היה למצוא אנשים שאינם מחוברים ולחבר אותם ליקום דיגיטלי.

יש עדיין מעל חצי מיליון אנשים שלא נוגעים במחשב ומשתמשים בסמארטפון רק כדי לדבר.

ההתמודדות הזו הפכה אותי למומחה למערכות יחסים עם סמארטפון ומחשב. גיליתי שהטכנולוגיה אינטואיטיבית גם לילדים שעדיין לא יודעים קרוא וכתוב ולכן המחסום ללמידה נמצא בדרך כלל אצל מבוגרים או אנשים שבחרו במכוון לא להתחבר.

מעבר לתובנות בשיעורים הפרטיים למדתי המון דרך קורסים דיגיטליים בעצמי ובאמצעות הקורס "ללמוד כיצד ללמוד" של הפילוסוף לפאייט רון הבארד. את ההבנות שלי והדרך הנכונה להכשרה תרגמתי לקורסים דיגיטליים משלי,  מאות סרטונים ביוטיוב,  הדרכות בZOOM  והרצאות באתרים שהלכו ותפחו בתקופת הקורונה למאות ועשרות אלפי נרשמים.

האתגר הנוסף שהציבה הקורונה בפניי היא הורים מבודדים  מנותקים שלעתים היו גם חולים.

 ריכזתי את כל ניסיון ההוראה שלי לפיתוח אפליקציה שמלמדת את הסמארטפון ללא צורך באדם צמוד או במחשב.

 

 אנשים שמוכנים לשכוח מהגיל הכרונולוגי  ולחזור להיות סקרנים, עקשנים ובעלי גישה חיובית ופתוחה משתלטים על הסמארטפון בקלות: לזה בדיוק האפליקציה מכוונת באמצעות תרגול, פרגון ומשחק…

וכך מי שעובר דרכה מגלה עולם שלם של אפשרויות תפקוד, עולמות של עניין חדש, אהבה וקשרים חדשים"

 

דוד מלמד הכרת המחשב, כתיבה במחשב, בניית מצגות ואקסל , פייסבוק וסמארטפון.
בתקופת הקורונה יצא ליבו במיוחד לאוכלוסייה המבוגרת שנזנחה בבתים. בעוד הצעירים למדו לתקשר עם העולם דרך הזום ולעבוד מהבית, יש גמלאים שפשוט נשארו מאחור.
עבורם הוא מפתח את האפליקציה ומבקש את עזרת הציבור בסכומים של החל מ 57 שח.

ומי שמתקשה עדיין לתרום דרך קישור.

טלפון:050-9582912 

logo בניית אתרים