מאמר:

על הטכניקה לשחרור רגשי (EFT)/ יעקב שבת


לפני כעשר שנים חיפשתי עזרה בהקלה על מצוקה גופנית שהייתי נתון בה, כך פגשתי את איה בר-אור, ואת השיטה הקרויה EFT, אותה חויתי כמטופל ואחר כך למדתי אותה כמטפל.

למדתי ש"משקולת רגשית" לא מוכרחה להיות גורם קבוע ונוכח בחיינו, וניתן לפרק ולשחרר אותה ולהשיג בכך רווחה גדולה

אני מניח שכל אחד מאיתנו חווה מצב בו אדם קרוב לנו - או אנו עצמנו- היה נתון במצוקה כל שהיא, גופנית, נפשית, רוחנית. אצל רבים מאתנו סיטואציה כזו מעוררת רצון לעזור, לתמוך, להקל מהמצוקה.

בעולם המשתנה שאנו חיים בו, מסתבר שהרצון הזה עשוי להיות מגובה ביכולת, יכולת שזמינה לכל אדם הנכון ללמוד ולהשתמש בכלים להגשת עזרה ותמיכה, אחדים מכלים אלו פשוטים ללמידה, פשוטים ליישום ובטוחים לחלוטין הן למשתמש והן למטפל.

אינני מטפל מקצועי, עם זאת נעזרתי ועודני נעזר בכלים אלו לתמיכה והקלה עצמית, ולסיוע לאנשים קרובים לי. גם לי גם להם יש ודאות בתקפותם.

לדעתי, כל אדם כדאי שיהיה לו ידע ויכולת ישום כלים באמצעותם יוכל לתת לעצמו וליקרים לו את התמיכה ברגעי מצוקה.

ה EFT הוא כלי מעולה לצורך זה, כבר ברמת היישום הראשונה הוא מביא הקלה ומעורר סקרנות ועניין ללמידה והעמקה בשימוש בו

נתחיל בהגדרה:

EFT: Emotional Freedom Technique  (טכניקת שחרור רגשי)

זו שיטה המבוססת על פעולה כפולה:

  • אמירה: ניסוח וביטוי היגד מאיזו מצוקה אנו מבקשים שחרור, קבלה עצמית מוחלטת, ומה אנו רוצים שיקרה לנו.
  • מגע קל: במקביל לאמירת ההיגד זו ניתנת סדרת טפיחות קלות, על נקודות מוגדרות בסדר נתון בעיקר בראש ובכף היד

שילוב האמירה והמגע הקל הוא היחוד של השיטה, האמירה ממקדת את הכוונה האישית, והטפיחות הקלות פונות לגוף ומתניעות תהליך של שחרור מטענים רגשיים כלואים

בימים אלו מתקיימת סדנת אינטרנט חינמית לבעלי ידע ולמתעניינים בנושא, במתכונת של שיעור ליום שניתנים על ידי שש מדריכות שונות

שיעור ראשון היה של גוני אלמגור, התמקד במבט אל מועקות האשמה והבושה, מבט שהעמיק לראותן לא רק כמצוקות אלא גם כאיכויות משרתות, בעלות משמעות לחיינו, ונתן כלי להקל את העומס הרגשי ולאפשר את "סיום השרות"

על תכני השיעורים הבאים ומתכונת הסדנה ניתן לקרוא - ולהרשם - בקישור הבא. מלבד שיעורים, הקישור כולל גם הסבר מפורט יותר על השיטה

https://theswitch.ravpage.co.il/EFT2020

logo בניית אתרים