פרק מספר:
מה למדתי היום/ טטיאנה קורן

 

מי אני ? זו השאלה הכי קצרה, הכי תוקעת, הכי פילוסופית והכי אין עליה תשובה.

 

"דע את עצמך והפילוסופיה תיפול עליך מהשמיים" אמר אפלטון.

קשה להגדיר את ה"אני" ואחרי שאתה מגלה מי אתה, לרוב תמצא שאתה לא מציאה גדולה ואז איך אתה יכול להמשיך לחיות עם עצמך כשלא היית בוחר להיות אפילו חבר של עצמך?

עם זאת, חייב אדם לעצמו לדעת את עצמו, ואם אינו מרוצה מעצמו, הנה יש לו הזדמנות לשפר את עצמו עד שיגיד: "הייתי בוחר בעצמי להיות החבר שלי", כי רק כשאתה החבר של עצמך, תוכל לחיות בתחושת רווחה בתוכך וביחסים שלך עם אחרים.

 

באופן טבעי ה"אני" הוא הראשון בספר כי ללא ה"אני" שלך אי אפשר להמשיך לחיות טוב עם האנשים סביבך. ללמוד את עצמך מאפשר לך להבין טוב יותר את הסביבה, וכשאדם חי טוב עם סביבתו, הוא חי בסיפוק וחיבוק עם עצמו.

אהבה עצמית היא המפתח לאהבת החיים ואהבת אחרים.

אהבה עצמית היא אינה אגואיזם כפי שחינכו אותנו לחשוב. כשאתה אוהב את עצמך לא על חשבון אף אחד ולא במקום אף אחד, זו אהבה עצמית טהורה שבמשך הזמן מרפה מעצמך ומתרכזת בסביבה שלך. ה"אני" שלך הופך בטוח ויודע כי אהוב הוא ורצוי על ידי עצמו ועל ידי סביבתו ויכול לפעול למען אחרים מתוך היותו מתנה לעולם.

 

למדתי:

ש... היום אני יפה וצעירה יותר משאי פעם אהיה.

 

לא סתם בחרתי לפתוח את הספר במשפט הזה. המטרה שלי היא לגרום לכם להמשיך לקרוא. לרובנו יש את המבט המוחמץ הזה בכל פעם שאנחנו מחזיקים תמונות מהעבר, מהימים בהם היינו צעירים, יפים ורזים.

מצאתי תמונה שלי מגיל  עשרים וחמש בערך. אני עם בטן שטוחה במיני ביקיני ותספורת קצרצרה שמאד הלמה אותי. הסתכלתי על התמונה ואמרתי: "וואו, זאת אני?"

נזכרתי בראש שהיה לי אז,  והראש שהיה לי אז בכלל לא היה מודע לאיך שאני נראית באמת. כל החיים חשבתי שאני שמנה והרגשתי הברווזון המכוער של המשפחה. והנה, אני מסתכלת היום על תמונות מהעבר ומרגישה החמצה גם אם ההרגשה הזאת אינה מקדמת אותי כלל.

העבר יודע לספר שהייתי פעם צעירה ויפה.  ההווה יודע לספר איך אני נראית היום לעומת איך אראה בעוד עשר שנים. זה כבר מקדם אותי.  אז היום כמובן שאני נראית יפה יותר משאיי פעם אהיה, לא חשוב מתי בעתיד, אהיה או אם בכלל   א  ה  י  ה. עכשיו בטוח שמה שאני רואה היום זה יפה יותר וצעירה יותר משאיי פעם אהיה. ובכל זאת, שקר החן והבל היופי.

 

עמד/י מול המראה והסתכל/י על כל ההיסטוריה שלך:

כמה אנשים עברו דרכך?

כמה נתת לעולם?

כמה התקדמו בזכות מילה אחת או משפט שלך?

איזו מתנה את/ה למשפחתך, לשכנייך, לחברים שלך, איזו מתנה היית להורייך ולעולם בכלל?

 

logo בניית אתרים