מאמר:
מהות/
ד"ר ברכה קליין תאיר


האם אנחנו נמצאים בנתיב ההתפתחות הנכון לנו? האם אנחנו מאמינים שיש בידנו את העוצמות להיות – לחשוב – לראות – לפעול אחרת? ואם כן, כיצד אנחנו יכולים להתכחש לעוצמתנו זו, הרי זו הבחירה החופשית היחידה שלנו?

נילי טלרמן חלתה במחלת טרשת נפוצה. אתמול היא כתבה לי: "הדחיפה שנתת לי להתחבר אל מהותי, הפכה למשענת אדירה בתהליך מאבקי במחלה.

כאשר הסימנים הראשונים הגיעו, ישבתי וחשבתי מה גרם למחלה לפרוץ דווקא בי. דפדפתי בכל הסדנאות והקורסים שציידתי את עצמי בהם במשך השנים, אבל רק כאשר הגעתי לקורס "מנהיגות האור" אותו עברתי אצלך, שאלותייך המאתגרות גרמו לי להיכנס פנימה ולהתחיל להבין את תכלית קיומי ומהי מהותי. את הראשונה שחידדת לי את ההבדל בין זהות למהות, בין מציאות אלופואטית-מציאות ההכרה (אפיסטמולוגית) למציאות אוטופואטית – מציאות הפוטנציאל האינסופי ממנו ניתן לברוא מחר חדש כל יום מחדש (אונטולוגית), בין קביים חיצוניים של מה אומרים עלי, מחיאות הכפיים שאני מקבלת כמרצה ומנחה מצליחה, לבין הערכה פנימית שלי באדירותי. שאלת אותי למי אני נותנת יותר כוח ולמה? היכן האומץ שלי לאחוז בהגה לחיי? מ 1-10, כמה אני מוכנה לקפוץ למים ולהתנסות? כמה אני בתגובתיות למה שקורה או אני אוחזת בבינה קרה?

זוכרת שבאחד המפגשים, כאשר עניתי לך שאני במסע לגילוי הרצון שלי ליצור, את פשוט צעקת עלי: מה את מבזבזת זמן! תפסיקי לחכות לתוצאות פרפקציוניסטיות ופשוט קפצי ותעזי ליצור. ואכן התחלתי. בעזרתך בחרתי בחיים למרות ההתמודדות הקשה עם מגבלות מחלתי. נגעת בנשמתי. השפעת על איכות חיי. אבל יותר מכול, ...עזרת לעוצמה הפנימית שבי, לעושר הפנימי שבי לפרוץ החוצה ולמצוא את ביטויו על בדים, בקרמיקה ועבודות אחרות. מרגישה שנפתחו לי ארכיבי המהות שלי ואני בשמיים. בסוף החודש אני עורכת תערוכת יצירות שלי בביתי וכול ההכנסות תהיינה תרומה ל- M.S  ישראל. מהותי חוגגת את ניצחון הרוח על החומר. יש לך במה להיות גאה, מורת דרך יקרה לי מאד".

 

 

 

האדם הוא יקום גדול והיקום הוא אדם גדול. אנחנו מיקרו שלם ועוצמתי של מקרו שגם הוא שלם עוצמתי. אנחנו חלקיק או פרקטל, של מכלול אדיר. מחשבת היקום שוות ערך למחשבת המוח שלנו. אנחנו ספרייה קוסמית מהלכת. כולנו בעלי עוצמת השמיים.  כך יכולים להיות גם הארגונים שלנו...

עוצמה זו מכורטסת בתוך גרעין המהות שלנו שהוא שליל נעדר חזות. הוא מכיל אינספור מחשבות/התנסויות היוצרות ביחד שרשרת סיבה – תוצאה מראשית קיומנו התחילי ועד נצח העתיד. בדומה לגרעין עץ התפוח, הוא תיבת הנדוניה שמכילה את פוטנציאל השלם שאנחנו, את הידע, את האמת המוחלטת ואת התוכניות לאבולוציה שלנו. ניתן לומר שגרעין המהות הינו  פקעת עוצמתית המצוידת בכול סודות היקום וככזה, הוא נקודת מוקד של הקרנה, השתקפות, השלכה. גרעין המהות הוא בעצם עותק מצועף של השלם שאנחנו בכוללות הרוחנית. הוא משקף את ההוויה הערכית - המידות הרוחניות שלנו, את יכולת הנתינה האלטרואיסטית שלנו (לכן נאמר ניתנה ממהות-הלב) ואת האוטוריטה שאינה זקוקה לקביים חיצוניים, כי הוא אהבה כרטט תודעתי.

גרעין המהות שלנו – הגרעין העילאי

ברמה הביולוגית המהות היא תא גזע (תאים שלא עברו התמיינות ולכן הם יכולים להתרבות לאורך זמן רב, ולהתפתח לכל סוגי התאים או הרקמות בגוף: עצבים, דם, חיסון) שמרכיב את המבנה הביולוגי של הלב (לכן נאמר שיש בנו את הגן האלוהי). פעימת לב היא הראשונה שמופיעה על המסך של סריקה הריונית. מפעימה זו מתחילה החלוקה לאברים ספציפיים. כל המידע המהותי שמוצפן בגרעין, מתפזר בחלוקה התאית. לכן בעולם הביולוגי תאי גזע נתרמים להצלת אחרים...ותאים ארציים שהופכים בעצמם לתאי מהות – לתאי מוח, גם הם מורכבים ביצורי אנוש אחרים על מנת להאיץ אצלם אבולוציה.

כדי להאמין במהות זו שהיא בעצם האמונה בעצמנו, עלינו קודם למלא את כוס האמונה הדתית שלנו באל – הגשמה דתית (משולש עולה). אם כוס זו לא מלאה,  האדם זקוק לקביים חיצוניים על מנת לפסוע בבטחה בנתיבי החיים. האדם זקוק למסור את ייעודו בידי האחר כמו הגורו, הרב או בעל המאה/דעה (לכן הצמיחה בחזרה בתשובה או במניפולציות פוליטיות). רק אלה שכוס האמונה הדתית התמלאה, יכולים כעת  לפנות אל תוך עצמם ולהתחבר עם מהותם (משולש יורד).  בעצם אמונה באל = לאמונה במהותנו. רק אמונה במהות שלנו, מחברת אותנו אל ממדים אוניברסליים גבוהים. יש לנו את עצמנו! ההגה לחיינו נמצא בידיים שלנו! אז גם המצפון המטוהר שלנו גורם לנו לכבד כל אדם, אפילו את האויב. 

גילוי העושר הפנימי שבמהותנו מחייבת אותנו להתחבר אל הטבע האוטופואטי (Self-Creation) שלנו שיש ביכולתו לפתוח צופנים, לחשוף פנים, לצמוח, להתחדש, לטפס אל עבר ממדי מציאות חדשים ולהשתנות כל יום מחדש מתוך עצמנו. כדי להניע את הטבע האוטופואטי שלנו, עלינו להפעיל את מחולל המוח והתודעה על מנת שימשכו אל תוכנו אנרגיות וידע עוצמתיים מממדים גבוהים יותר = מערכת האורות  שמעגנת את כל פוטנציאל ידע האמת, האנרגיות, התקנות והחוקים הנצחיים, והרפליקות של מחשבות – מיקרו חלקיקים או פוטונים של אור של כל הציוויליזציות מכול הזמנים, שבכוחם להטעין את הכלי, לפתוח צופנים ולהתחיל לטפס.

אנרגיה היא פוטנציאל עוצמה שנוכח בכל חומר. כלומר, החומר הוא רק השתקפות של עוצמת תדר האנרגיה. אנרגיות גבוהות הן אנרגיות של חוסן, עמידות, בריאות, שמחה, הישגיות. ככול שהאנרגיה נמוכה, החומר דחוס יותר ויוצר קשיים רבים בדרך להישגיות.

מכאן אין צורך להשקיע משאבים כל כך גדולים בשינוי אדם, ארגון, מציאות, אלא בשינוי תנועה:

 1. במקום תנועה אופקית – תנועה אנכית...
 2. במקום חומר – אנרגיה...
 3. במקום תלות חיצונית – משענת פנימית/להיות בורא יוצא דופן...
 4. במקום מוטציה (השפעות חיצוניות, התנסויות מעוררות) - אותות מוח (השפעות פנימיות, השגה תודעתית – הבנה עמוקה)...
 5. במקום מוח מיקרו – מוח מקרו...
 6. במקום ניסוי ותהייה – ידיעת אמת גדולה יותר...
 7. במקום הפרדות – התכללות ואי קיום...
 8. במקום מערכת מכאנית הזקוקה לשעות מוסך – מערכת אוטופואטית, מערכת חיה שנמצאת בצמיחה, התחדשות וטיפוס תמידיים מתוך עצמה (יצירה עצמית: self-creation)...
 9. במקום מערכת היררכית פונקציונלית – מערכת היררכית תודעתית...
 10. במקום למידת ידע/חומר – חינוך תודעתי...
 11. במקום קיום מצועף – לדעת את הנתיב ולדרוך עליו...

 

המסע בנתיב המהות...האוניברסליות...תודעת בורא, בעצם מחייבת אותנו לפתח 3 כושרים אסטרטגיים:

 • ·           טיפוס למעלה: פיתוח כושר טיפוס תודעתי-חשיבתי. אנחנו עפים תודעתית אל עבר האמת – הקומה ה-100. ככול שהתודעה פורשת את רשתה האלקטרומגנטי במרחבי הפוטנציאל האינסופי, כך היא מצליחה למגנט אנרגיות/ידע/מחשבות עוצמתיות וחדשות שיש בכוחן לפתוח מנעולי ארכיב (הדלק שמזין להיות יותר – לחשוב אחרת – לראות אחרת). המילון הפנימי מתעשר ומביא להשראה, ידיעה, חכמה, רציונלית חדשה.
 • משיכה פנימה: פיתוח כושר קליטה של מחולל המוח.  ככול שהמוח מחולל תנועה מהירה יותר, הוא מצליח לפתוח עוד ועוד צופני ארכיבי המוח ובכך, מסייע גם לפתוח ארכיבי מהות. ככול שיותר צופנים נפתחים, החוסן, הבריאות, השמחה, העוצמה עולים ונוצרת פלטפורמת טיפוס עוצמתית יותר.
 • התרחבות החוצה: פיתוח היכולת להכליל דבר וניגודו בתכנים, ביחסים. רק התנסות בדבר והיפוכו, דבר וניגודו, מאפשרת ליצור שלם עוצמתי שיש בו הבנה עמוקה. זאת במקום הפרדה, בידול, התפזרות ועליונות. אדם לבדו לא יצליח לפתח כושר טיפוס ומשיכה של עוצמות שהן מעבר לממדים הארציים (בגלל עוצמת מוח חסרה). הוא חייב להתכלל. אם אתה רוצה ללכת מהר לך לבד. אם אתה רוצה להגיע רחוק - לך ביחד...

 

אלה מאפשרים לנו להתפתח כמחונני עשייה שמצמצמים את הפער בין 'לדבר על' לבין 'לעשות את', תוך כדי טיפוס והשגת אמת גדולה יותר שהיא מעבר למדעים המוכרים,  כבעלי  צווארון זהב שמקרינים אור, ממגנטים שפע, מחוללים שינוי, מממשים פוטנציאל אדיר,  כבעלי תודעה עילאית - רציונלית שחושבים ורואים מעבר לחושי, והופכים לבוראי עתיד אחר – יוצרי מציאות השפע – מקבלי החלטות אפקטיביים. 

מאחר וארגונים נחשבים לבתי הספר לאבולוציה שלנו, עליהם להשקיע מאמץ ממוקד בחיבור עובדיהם אל גרעין מהותם כדי להזרים אל הארגון אנרגיה של שמחה, עוצמה, חוסן ובריאות. ההצלחות החדשות נמצאות שם.

 

logo בניית אתרים