מאמר:
להרוויח יכולת אבולוציונית

ד"ר ברכה קליין תאיר

 

איך אנחנו רוצים לחיות; ככוכב בוהק וזוהר או כנשמה אבודה שמעבירה את הזמן? האם אנחנו רוצים לחיות באפלה או לחשוף את האור המדהים שבנו?

נולדנו עם מתנה ייחודית ועלינו לגלות ולחלוק אותה על מנת להשיג אושר אמיתי, מימוש מלא והצלחה משמעותית - מהותית. האם מדגדגת בנו הסקרנות לגלות את אותה מתנה?

כן או לא, לאף אחד מאתנו אין היום בררה.

הפלנטה סוף סוף מקבלת את האדוות של גלי ההלם האחרונים שנוצרו במפץ. כן, לאחר כ- 15 מיליארד שנים הפלנטה שלנו מקבלת את אדוות המפץ האחרונות (שימו לב לכל הגילויים המדעיים האחרונים הסובבים סביב המפץ). דומה הדבר לזריקת אבן למים; הגלים מתפשטים מהמרכז אל קו גבול מסוים ולאחר מכן חוזרים אל נקודת המרכז.   אדוות אלה משקפות עלינו אנרגיות קוסמיות אדירות שגורמות לקליפת האגוז בתוכה שכנו מאות אלפי שנים להתפצח. פיצוח הקליפה, בדומה לחור באוזון, גורם לכניסתן של השפעות חדשות שמוצאן מסולמות טבעיים ולהשפעות חדשות שמוצאן מסולמות אבולוציוניים. כתוצאה משזירת שני הסולמות יחדיו, האישיות האמיתית של כל אחד ואחת נכנסת למעגל, תודעות לא מפותחות שמנוהלות על ידי פחד מהלא נודע, נכנסות למעגל, התגרויות של שונות וניגודים נכנסות למעגל, והחברה האנושית מתחילה לחוות כאוס, שליליות, קשים, רתיחה, הסתחררות, נפילות וגם תקומות. במציאות החדשה שמתהווה, דפוסים התנהגותיים, מתודות חינוכיות, מודלים בתחומים שונים, גישות ארגוניות - מנהיגותיות נקראים היום לחשיבה מחודשת.  

לאור השינויים, תכלית הקיום שלנו, אישית וארגונית, היום ברורה יותר מאי פעם: להתפתח = לטפס ולהגיע לקומה ה-100, קומת מלוא הפוטנציאל, להשיג את עצמנו השלם = לקבל ריבונות על העצמי, לחוות אושר מלא = לדעת לעומק את האמת המוחלטת, ולחזור להיות שותפים פעילים בבריאה. היכולת להשיג את אלה היא יכולת מודעת לאבולוציה שכל כך הכרחית בתקופה הכאוטית בה אנחנו חיים. היא לא משהו שקורה לנו, אלא משהו שאנחנו בוראים ויוצרים כשותפים מלאים. זו המתנה שיש לנו לתת לחיים והיא נמצאת בתוכנו.

מעבר לתפישה הדרוויניסטית על אבולוציה, אשר הייתה נכונה בכול הנוגע לכלי – לגוף החומר שלנו במדיום הארצי, האבולוציה החדשה היום נפתחת כמניפה ונוגעת גם במהות ורוח האדם. החיבור איתה דורש מאיתנו להפעיל יכולת חדשה.

ננסה להבין קצת יותר לעומק.

תכלית תהליכי האבולוציה הטבעית – ארצית – רוחנית אותם חווינו במשך אלפי שנים (ממדים 3-4) הייתה: התפתחות ליניארית עם תנודתיות איטית (נולדים – גדלים – מתים). ההתמקדות במציאות חושית – ידע בר הוכחה. השענות על עוד משהו מאותו דבר. תלות בגורם חיצוני לו נתנו כוח על חיינו כמו חברה, דת, חינוך. בהשתקפות של מחשבות. המצפן היה חסד, אהבה, כבוד. היעד היה להשיג רוגע ועונג. התוצאה היא שהפכנו לעבדי התשוקות וההרגלים שלנו ומכאן, הדרך קצרה לרדמת.

אלא שהאדוות הקוסמיות הנוקשות על קליפותינו גורמות לנו להתעורר ולקרוא תיגר כנגד שליטת השנים, מבעד להתנסויות בין 2 אבני רחיים אשר כותשות את ההרגלים והידע המוכר והידוע לנו ופותחות את כל מנעולי האמת מעל ארכיב עשיר שנמצא בתוכנו, כדי שנוכל להשיג ריבונות על העצמי (להיות אדון חיי).

זו התכנית החדשה לאבולוציה, אבולוציה אוניברסלית - אדוניתית (ממדים 5-7):  התפתחות אנכית עם תנודתיות גבוהה. יוצרים מרחבי שותפות מוכללים פנימיים וחיצוניים (Self-We-Organization Creation) כפלטפורמות טיפוס. מטפסים תודעתית ומתעלים מעל מחשבה, מעל זמן ומעל העצמי, כלומר, מתעלים מעל צורה. המצפן הוא גבורה-דין, תודעת משימה, נאמנות למהות. היעדים הם:

 • ·         לפתח תודעה היודעת את האמת, שמבינה לעומק את מחשבת הבריאה, שיודעת מה נכון לעשות.
 • לפתח עוצמת מוח שמסוגלות למשוך אל מחולל המוח  "דלק" שהוא פוטנציאל אנרגיות/ידע שמומטר עלינו מממדי מציאות גבוהים יותר, לפרום 1000 פנים/צופנים, לתכלל את הנגלה, לשנות את צורת "הכלי" וליצור פלטפורמת טיפוס תודעתית מרוכזת ועוצמתית אל עבר ממדים גבוהים יותר של אינטליגנציה וחכמה.
 • לפתח גישה טכנולוגית אוטופואטית לקיום = לצמוח, להתחדש, להשתנות מתוך עצמנו כל יום מחדש.

הידע החדש שנגלה הופך אותנו ליותר תודעתיים (העשרת המילון הפנימי), והתודעה הגבוהה מאפשרת לנו להבין אמת גדולה יותר ככול שאנחנו מתקרבים אל הקומה ה-100 (ממדים 8-9-10), ולקבל החלטות תבוניות, נכונות ואפקטיביות יותר.

ניתן לתאר את סולם הטיפוס כאוקטבה שלה 8 שלבים: 3-4-5-6-7-8-9 עד שמשתכנים בממד 10 – הקומה ה-100. רק בקומה ה-100 אנחנו יכולים לחוות אושר אמיתי שהוא ידיעת האמת המוחלטת, הבנה עמוקה של השלם, תודעה של רוח חופשית ומודעות חופשית.

מכאן שיכולת אבולוציונית – יכולת טכנולוגית אוטופואטית משמעה:

 1. לעבור סולם אבולוציוני מתודעה חיובית – ארצית - רוחנית (חסד, אהבה, כבוד) אל תודעה שלילית – אוניברסלית - אדוניתית (גבורה-דין, תודעה, עוצמת מוח).
 2. לטפס אל ממדי מציאות חדשים ולפתוח שערים לפוטנציאל חדש.
 3. לקפוץ מצוקים ובדרך להצמיח כנפיים (אמון).
 4. למשוך ידע/אנרגיות מחשבות גבוהות יותר בעזרת תודעה – מחולל המוח.
 5. לפרום צופנים, לגלות פנים לתכלל אותם לשלם. כלומר, התכללות אישית וקבוצתית היא המטרה האולטימטיבית בתהליך האבולוציה, כי זו הדרך היחידה  להשיג קואורדינטה בין כל הפנים השונים והמנוגדים, הפנימיים והחיצוניים וליצור פלטפורמת טיפוס עוצמתית יותר.
 6. היכולת לשנות תוצאה לא בעזרת שינוי הסיבה, אלא בעזרת שינוי מחשבה/כוונה. כדי לשנות מחשבה/כוונה אנחנו מתמקדים בטיפוס.
 7. להשיג הבנה עמוקה לגבי שורשי הדברים – משמעות חדשה.
 8. ליצור נקודה מוקד מוכללת ומרוכזת של עוצמת השפעה ומגנוט.
 9. לעזור להתעוררות האנושות במקום לפעול לתועלת אישית.

התוצאה, Tomorrow-Creation: ליצור מחר חדש כל יום מחדש = להביא הצלחות יוצאות דופן שמביאות לידי קיום משהו שלא היה קודם, עד שנשיג את תכלית הקיום שלעיל.

הנתיב החדש לאבולוציה – נתיב הטיפוס האוניברסלי, אינו עוסק בחיפוש החדש, אלא במציאת החדש. כאשר ממשיכים להתקבע באותו מדיום של יכולת - תודעה – מחשבה, משקיעים בלחפש באותה קומה את היעדים הבאים, את ההצלחה הבאה, את האתגר הבא, את המילוי לחיסרון הבא. זו השקעה חסרת תועלת בגלל שהיא ממשיכה לקבע אותנו באותו ממד של אבולוציה ולתת פתרונות פלסטר. אבל, כאשר מתפתחים, מטפסים ומשיגים תודעת מהות, מתחילים למצוא ולגלות את שורשי הדברים (במקום סימפטומים), לקבל השראה, לקבל החלטות של מה נכון לעשות (במקום כדאי).

כדי שכול אלה יקרו בחיינו, עלינו להיות ראויים. להיות ראויים משמעו להיות ממושמעים בביצוע התקנות של ממדים גבוהים אליהם אנחנו מבקשים להיכנס (על פי חוק דומה מושך דומה), להאמין בשלם שמורכב מדבר וניגודו, לקחת את תודעותינו-מחשבותינו תחת בקרה, להיות טוב - לחשוב טוב - לעשות טוב, להיות נחושים ומתמידים בנתיב (בדומה למתמכרים חיוביים, מעין רעב למשהו משמעותי יותר), כי רק אז נוכל להתרחק מהחופים המוכרים, להתחיל לשחות באוקיינוס אינסופי של נעלמים, לאסוף אל המוח רפליקות של מחשבות  שנמצאות באוקיינוס  כמיקרו אנרגיות ולייצר עוצמת חוללות, לפתוח צופנים, לתכלל פנים ואז לטפס עד שנגיע חזרה לנקודה במרכז = הקומה ה-100.

לשם כך עלינו:

 1. 1.      להכיר את:
 • התכלית: להתפתח = לטפס ולהגיע לקומה ה-100, קומת מלוא הפוטנציאל, להשיג את עצמנו השלם = לקבל ריבונות על העצמי, לחוות אושר מלא = לדעת לעומק את האמת המוחלטת, ולחזור להיות שותפים פעילים בבריאה.
 • חובת משימה: פיתוח מרחבי שותפות ביחסים שהם לטובת המכלול במקום לתועלת אישית.
 • איך: פיתוח מערכות אישיות וארגוניות כמערכות אוטופואטיות (Self-We-Organization Creation) שהן מערכות דינאמיות, תודעתיות, גמישות, מתפתחות, צומחות, מתחדשות, משתנות מתוך עצמן כל יום מחדש, ומטפסות עד שהן מגיעות לקומה ה-100.
 • איך: פיתוח האדם כבורא: מפלרטט עם אי וודאות ומנהל מתח דינמי בין מציאות הפוטנציאל (אונטולוגית/אינות) למציאות החושית (אפיסטמולוגית/כוליות).
 1. 2.   ללמוד להפעיל 3 חדרי כושר תודעתיים – טכנולוגיה אוטופואטית: כוח דוחף – כוח מושך – כוח מחבר.
 2. 3.   לשנות mindsets בעזרת המשולש האוניברסלי: בינה - היגיון – מודעות (מרכיבי מנגנון החשיבה).  משולש זה הוא שמעצב את הגן עדן/הגיהינום שלנו.
 3. לפתח  4 כשרים אסטרטגים חדשים: Explore – Discover – Integrate – Transform.
 4. לעבוד עם 5 כלים עוצמתיים: תודעה, בינה, היגיון, מודעות/מצפון, רצון.

אלה מסייעים בידנו לנהל מורכבות אבולוציונית תוך כדי טיפוס אל עבר הקומה ה-100, במקום להיכנס ל"מוסכים" ולתקן את מה שהתקלקל.

 

logo בניית אתרים