מנוי לפורטל בכיוון הרוח

סיכום בחירות לאגודת הסופרים תשע"ג 2013

 

ביום רביעי, י"א בתמוז תשע"ג, 19 ביוני 2013 התקיימו  הבחירות באגודת הסופרים העברים. הבחירות נערכות בוועידה דו שנתית שמתקיימת באגודה, בוועידה זו מאשרים את התקציב והמאזן, דנים בנושאי תקנון ובנושאים ספרותיים. את האסיפה הכללית ניהלו היו"ר הרצל חקק והמנכ"ל ארנון פורת.

הבחירות נערכו באולם הישיבות, שם הוצבה קלפי לבחירת המועמדים שייכללו בוועד המנהל של אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל.

שלושת השבועות שקדמו לוועידה זו היו רותחים, קוצפים ושוצפים נחלים עכורים. מעולם לא היו בחירות כה סוערות ובוטות באגודת הסופרים העברים, כך חושבים רבים מאלו שחוו בחירות באגודה זו. את יריית הפתיחה הצורמת של הבחירות נתן יוסי אלפי, שהקים קבוצה מול הקבוצה שהובילו הרצל ובלפור חקק.  יוסי אלפי, שבשנים האחרונות לא היה מעורה כלל באגודה, בא עם קבוצת חברים וכולם שילמו את מיסי כל השנים שעברו והודיעו שהם מתכוונים "להחליף את החקקים". הם הפיצו סיסמא זו גם בהודעות טכסט לחברים וגם בבלוג האינטרנטי שהפיץ איגרות לכל חברי האגוד. בריאיון הפתיחה של  יוסי אלפי ל"ידיעות אחרונות",  הוא אמר כי"האחים חקק עשו שמות באגודה", שהם "הפכו את האגודה לקבר אחים".

הפתיחה הזאת הסעירה את כל האגודה. רבים זכרו לטובה את שפע הפעילות העשירה שהתנהלה בשנים האחרונות, והקמפיין הנגטיבי של אלפי הציג את האגודה כאגודה ריקה מתוכן, שלא נעשה בה כלום, "אגודה לא מתפקדת" , ואלה שמנהיגים אותה "דירדרו את האגודה".

מלחמת האיגרות בין הצדדים הייתה סוערת, והיו"ר הרצל חקק פרט לכל החברים את שפע העשייה: הלקסיקונים של סופרי ישראל, הכרכים של גבורות למאזניים, גליונות מאזניים, תערוכות השירה, מיזם הזמר העברי "בטוהר הנוער" (חפשו ביו טיוב), ימי התנדבות בכפרי ילדים ועוד ועוד.


הרצל ובלפור חקק, נחלו ניצחון מוחץ: כל 13 המועמדים שלהם לוועד נכנסו לוועד.
הוועד כולל:

בלפור חקק (139 קולות), הרצל חקק (134 קולות),עדנה מיטווך־מלר (131), יעקב ברזילי (114), מנחם פאלק (111), יוסף כהן אלרן (109), שושנה ויג (107), נביל נאסר אלדין (107), לאה טרן (107), אלי רווה (101), דלית בת אדם (99), אוריה באר (97) ואביחי קמחי (96)

טואול - בניית אתרים